“S’e kam problem nëse rebelët ikin nga Champions”, Laporta replikon me Ceferin

schedule12:46 - 11 Shtator, 2021

schedule 12:46 - 11 Shtator, 2021

Presidentit të UEFA, Aleksander Ceferin, ende nuk i ka dalë inati me rebelët e Super League. Së fundmi ai ka lëshuar një deklaratë të fortë, që ka marrë edhe një përgjigje.

Ceferin, një ditë më parë u shpreh “nuk do ta kisha problem nëse Juventus, Barcelona dhe Real Madrid do të largoheshin nga Champions League”.

Presidenti i katalanasve, Joan Laporta, ka replikuar duke thënë për AS: “Nuk e ai ka thënë diccka të tillë, mendoj se e ka shumë gabim. Gjithsesi është mendimi i tij”. / abcnews.al