Saul i gatshëm të kthehet tek Atletico në janar

schedule10:59 - 21 Janar, 2022

schedule 10:59 - 21 Janar, 2022

Atletico de Madrid ka nevojë për përforcime dhe ka nevojë për ta tani, por merkato dhe operacioni i largimit po e bëjnë këtë çështje të vështirë. Një nga lojtarët që ka kërkuar të rikthehet në skuadrën e rojiblanco do të ishte Saul Niguez, i cili dëshiron të dalë nga ostracizmi që po vuan te Chelsea.

Lojtari nga Elche është i huazuar deri në fund të sezonit, por klubi londinez do të ishte i gatshëm ta anulonte huazimin për ta kthyer në kryeqytetin spanjoll. Me lojtarin gati, e vetmja gjë që mungon është që Atletico të bëjë një lëvizje, por këtu do të ishte problemi. Diego Pablo Simeone bëri presion për të hequr mesfushorin verën e kaluar dhe nuk do të donte që ai të kthehej.

Andrea Berta i ka thënë Cholos të mendojë mirë se çfarë do të bëjë, pasi kanë mbetur edhe më shumë se 10 ditë për të mbyllur merkaton e dimrit. Shkathtësia e lojtarit dhe kthetrave të tij është e padiskutueshme, dhe tani duket se ka dy arsye bindëse për t’u përpjekur të paktën ta rikuperoni atë për shkakun. r.t/abcnews.al