Sapo ishte kthyer nga shkolla, makina përplas dhe tërheq zvarrë 13-vjeçarin në Greqi

schedule17:43 - 4 Tetor, 2022

schedule 17:43 - 4 Tetor, 2022

Një makinë ka përplasur dhe ka tërhequr zvarrë një fëmijë 13-vjeçar.

Aksidenti ka ndodhur mesditën e sotme në qytetin e Volosit në Greqi.

Sipas raportimeve vendase, aksidenti ka ndodhur në momentin kur i mituri ka tentuar të kalojë rrugën, pasi më parë kishte zbritur nga autobusi i shkollës.

“Fëmija sapo ishte kthyer nga shkolla”, raporton Protothema.gr.

Ndërsa mësohet se i mituri është transportuar në spital për trajtim mjekësor. Policia po heton për zbardhjen e rrethanave të aksidentit./abcnews.al/