Sanchez rrezikon ndeshjen me Napolin

schedule12:09 - 17 Nëntor, 2021

schedule 12:09 - 17 Nëntor, 2021

Alexis Sanchez ka pësuar një dëmtim në ndeshjen ndaj Ekuadorit.

Sulmuesi u largua në minutën e 36’ të pjesës së parë pasi pati disa shqetësime muskulare në kofshë. Vizitet mjeksore ende nuk janë kryer por Inter po pret me ankth. Stafi mjekësor i Inter-it do të kontaktojë stafin mjekësor të Kilit për t’u informuar më mirë rreth situatës së tij.

Në rast mungese të Sanchez, Inter do të ketë në dispozicion vetëm Dzekon, Lautaron dhe Correa./h.ll/abcnews.al