Salianji i PD vjen me peshk në Kuvend: Garda nuk e lejoi

schedule12:45 - 1 Shkurt, 2018

schedule 12:45 - 1 Shkurt, 2018

Në oborrin e kuvendit ka folur edhe deputeti demokrat Ervin Salianji. Me një peshk në duar, ai ka shigjetuar pretendimin se nga reforma në drejtësi do kapeshin peshqit e mëdhenj. Salianji tha se peshku ishte për kryeministrin Rama.

“Ka kaluar janari dhe i vetmi peshk i kapur është ky.Për të gjithë qytetarët shqiptarë unë e kam justifkuar paratë e taksave e tyre. Tentova ta fus në Kuvend t’ia jap kryeminsitrit në mënyrë simbolike, por punonjësit e gardës më thanë që këtu lejohen vetëm peshkaqenë. Peshqit e mëshenj nga Sajmir Tahiri e Nezar Seiti janë larguar të gjithë, peshkaqenjtë janë këtu”- deklaroi Salianji. /abcnews.al