Salah kërkon hakmarrjen ndaj Realit në Champions: Kemi një llogari për të mbyllur

schedule12:30 - 5 Maj, 2022

schedule 12:30 - 5 Maj, 2022

Liverpool dhe Real Madrid do të përballen mes tyre në finalen e Champions LEague më 28 maj në Paris. Një sfidë që pritet të dhurojë emocione të forta, teksa spektakli do të jetë i garantuar.

Kjo përballje ishte edhe një nga dëshirat e Mohamed Salah, i cili menjëherë pasi Liverpool siguroi finalen ndaj Villarreal, është shprehur se do donte “Loc Blancos” si kundërshtarë.

“Kemi humbur një finale kundër Real Madrid, dua të përballem sërish me ta në mënyrë që ti mund”. Salah ishte shumë i qartë në atë që kërkonte, hakmarrjen.

Të besuarit e Carlo Ancelotti me Karim Benzema në krye arritën që t’i bënin realitet ëndrrën sulmuesit të “The Reds”.

Reagimi i Salah ishte i menjëhershëm pas fitores së Real Madrid: “Kemi një llogari për të mbyllur”, shkroi Salah në një postim në faqen e tij në Instagram. Salah i referohet finales së 2018 në Kiev ku pas vetëm 30 minutash lojë Sergio Rames e detyrojë të dilte nga fusha pasi një dëmtimi në shpatull, në fund spanjollët fituan 3-1.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mohamed Salah (@mosalah)

/f.a/abcnews.al