Saelemaekers rinovon me “Djajtë e Kuq” deri në vitin 2026

schedule09:46 - 16 Tetor, 2021

schedule 09:46 - 16 Tetor, 2021

Alexis Saelemaekers ka rinovuar me klubin e Milan-it deri në qershor 2026.

Anësori belg 22-vjeçar ka rinovuar në mënyrë të befasishme me klubin italian.

Njoftimin e bëri publik Milan me një postim në rrjetet sociale :”AC Milan është I kënaqur të njoftojë rinovimin e kontratës së Alexis Saelemaekers deri më 26 qershor 2026. Lojtari u bë pjesë e ekipit tonë në janar 2020.

Alexis pas 64 paraqitjeve dhe 4 golave të shënuar, do të vazhdojë të mbajë veshur fanellën e “Rossonerëve”.