Sabitzer arrin në Manchester, austriaku afër zyrtarizimit me “djajtë e kuq”

schedule23:15 - 31 Janar, 2023

schedule 23:15 - 31 Janar, 2023

Në orët e fundit të merkatos ka ardhur dhe transferimi i parë për Manchester United, me austriakun Marcel Sabitzer, i cili i ka thënë “po”, “djajve të kuq” dhe tashmë ndodhet në Manchester për të kërkryer vizitat mjekësore.

Një makinë ka sjellë ish-“bavarezin” 28-vjeçar, në qendrën stërvitore të United, “Carrington”, ku Sabitzer pas vizitave mjekësore do të firmosë dhe kontratën me klubin e tij të ri. /i.m /abcnews.al