Sa shpesh dëshironi të bëni se*s, sipas shenjës suaj të Horoskopit

schedule11:41 - 10 Korrik, 2021

schedule 11:41 - 10 Korrik, 2021

Nëse keni qenë ndonjëherë në një lidhje me një Akrep, ju e dini që skema jonë astrologjike zbulon shumë për seksualitetin tonë.

Keni menduar ndonjëherë se si ndikon shenja juaj e Horoskopit në oreksin tuaj seksual? Lexoni më poshtë se çfarë thuhet për ccdo shenjë në lidhje me këtë fushë.

Dashi: Ditë pas dite

Në shenjë zjarri, Dashi ka një nevojë të fortë për seks. Në thelb, është një nga tre shenjat më seksi. Ata që i përkasin shenjës së Dashit dinë se çfarë duan dhe si ta marrin atë dhe interesohen për takime që nuk do t’i lënë me ndjenja të diskutueshme dhe të pakëndshme.

Demi: Gjithë fundjavën

Demi ka hijeshi dhe është shumë besnik. Pavarësisht nëse janë në një lidhje apo në fillim të një aventure, ata janë të gatshëm të jenë të durueshëm derisa të vijë momenti i kënaqësisë trupore. Nëse kjo do të thotë që ata duhet të presin për fundjavën, ata do ta presin. Kur ajo të vijë, sidoqoftë, ata janë gati për gjithçka. Ata pëlqejnë të ndiejnë që partneri i tyre lidhet me ta në një nivel të brendshëm dhe ata e dinë se ata meritojnë më të mirën. Për t’i jetuar ata, ata mund të presin.

Binjakët: Ose disa herë në muaj ose vazhdimisht

Është e vështirë të kuptosh një Binjak. Edhe ai e ka të vështirë të kuptojë veten. Një Binjak mund të jetë pa seks për një kohë të gjatë sepse është i përqendruar në gjëra të tjera. Por nëse ajo ka gjetur dikë me të cilin është rehat dhe është përqendruar mund të bënte seks me të çdo ditë.

Gaforrja: Nëse është në një lidhje, çdo natë

Nga natyra Gaforret janë bujarë dhe shumë të dashur. Ata lidhen me të tjerët dhe nëse ndihen rehat mund të kenë një lidhje me partnerin e tyre çdo natë, mëngjes, mesditë ose pasdite. Nëse ata mendojnë se kanë personin e duhur pranë, ata mund të jenë me të në shtrat gjatë gjithë ditës.

Luani: Një herë në javë

Bukuroshe dhe ambiciozë pa pretendime, Luanët kanë shije shumë specifike. Nëse janë në humor për seks, patjetër që do të gjejnë një mënyrë për ta kënaqur. Sidoqoftë, disa herë ata janë të preokupuar me çështje të tjera dhe kështu do të lënë mënjanë dëshirën e tyre seksuale, në mënyrë që të mos i pengojnë ambiciet e tij, shkruan abcnews.al

Virgjëresha: Një ose dy herë në javë

Mund të tingëllojë e pabesueshme, por Virgjëreshat janë xhevahire të fshehura në dhomën e gjumit. Jo vetëm sepse ata planifikojnë gjithçka dhe ndjekin rregullat, por edhe sepse duan të vërtetojnë vazhdimisht aftësitë e tyre. Ata e pëlqejnë seksin dhe janë të mirë në të. Sidoqoftë, orari i tyre nuk i lejon ata të bëjnë seks më shumë se një ose dy herë në javë.

Peshorja: Tri ose më shumë herë në javë

Peshorja magnetizon me aurën dhe personalitetin e tyre dhe kur duan diçka nuk e fshehin. Atyre u pëlqen kur personi tjetër vlerëson përpjekjen e tyre dhe ata nga ana tjetër duan ta falënderojnë atë. Ata kanë një kohë të mirë me veten e tyre, por nëse dikush është i gatshëm ata do ta ftojnë atë në shtratin e tyre disa herë në javë, shkruan abcnews.al

Akrepi: Vazhdon

Në këtë pjesë stereotipet janë të vërteta. Akrepi, nëse arrin të gjejë partnerin e duhur, ndoshta kurrë nuk do të largohet nga dhoma e gjumit. Për shkak të detyrimeve, do ta shihni se merret me gjëra të tjera, por seksi nuk i largohet kurrë nga mendja.

Shigjetari: Ose vazhdimisht ose rrallë

Nuk ka një situatë mesatare për një Shigjetar. Një frymë e pavarur dhe e lirë nuk e ka ulur seksin në një nevojë të përditshme. Kështu që kur të takoni dikë që është mirë mendërisht, atëherë ai do të ketë një kohë të shkëlqyeshme në shtrat për një kohë të gjatë. Nëse jo, ai nuk ka frikë dhe vazhdon jetën e tij.

Ujori: Një herë në dy javë

Ndonjëherë është e vështirë të kuptosh një Ujor. Ata shpesh distancohen nga të tjerët dhe kjo e bën të vështirë ndërtimin e një marrëdhënieje me besim emocional dhe fizik. Ata nuk bëjnë seks shpesh, por jo sepse nuk dëshirojnë. Ata thjesht kanë nevojë për kohë që të ndiejnë se me të vërtetë kanë diçka të përbashkët me njëri-tjetrin. Ata duan të lidhen së pari shpirtërisht dhe pastaj fizikisht.

Bricjapi: Gati gjithmonë

Shikoni, Bricjapi është shenja që mund të përshtatet me gjithçka në axhendën e tij. Ai do të punojë si qen, por do të bëjë edhe seks (gjithmonë flasim për çdo ditë). Por kur të vijë fundjava, ai do t’i japë gjithçka partnerit që ka zgjedhur dhe do ta vendosë gjithë mjeshtërinë e tij në kënaqësinë e të dy palëve.

Peshqit: Disa herë në javë

Peshqit kanë shumë frikë se mos lëndohen. Kur ata janë të dashuruar çdo orë është koha për seks. Por vetëm kur ata ndihen të sigurt për marrëdhënien e tyre mund të përfshihen vazhdimisht në parathënie. Nëse dyshohet se janë plagosur, do ta kenë të vështirë të ecin përpara./abcnews.al