“Sa do të zgjasë epidemia e koronavirusit?”: Parashikimet e ekspertëve

23:11 | 26/02/202023:110

Nuk është e thjeshtë të përcaktohet se sa do të zgjasë epidemia e koronavirusit, veçanërisht në Itali, ku ende është në një fazë të hershme në krahasim me shfaqjen e rasteve.

Ndërkohë, lajmi i mirë vjen nga Kina: sipas Organizatës Botërore të Shëndetit, kulmi i infeksioneve të reja është arritur, kështu që ka pasur një stabilizim, dhe tani po shohim një rënie të rasteve të reja.

Kjo u shpjegua të martën më 25 shkurt nga Druce Aylward, kreu i grupit të punës të 25 ekspertëve të OBSH-së, i cili ishte me një mision në vendin aziatik.

Ky lajm është në përputhje me parashikimet e ekspertëve kinezë që kishin folur për një kulm deri në fund të shkurtit, i ndjekur nga një rënie graduale deri në prill, megjithëse është herët për të thënë. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono