Rritet numri i viktimave nga COVID-19 në Elbasan, ndërrojnë jetë dy pacientë te “Shefqet Ndroqi”

schedule08:52 - 28 Dhjetor, 2020

schedule 08:52 - 28 Dhjetor, 2020

Rritet numri i viktimave si pasojë e COVID-19 në Elbasan. Burime bëjnë me dije për gazetarin Aldo Kozarja se kanë ndërruar jetë dy persona të moshave 63 dhe 80-vjeç.

Prej disa ditësh ato po trajtoheshin në spitalin COVID-2 por nuk mundën ta fitonin betejën me këtë sëmundje.

Elbasani numëron 894 raste aktive me koronavirus që prej fillimit të pandemisë./mv.abcnews.al