Rrëshqitjet e dheut bllokojnë aksin Qukës-Përrenjas, radhë kilometrike në dy krahët e rrugës

schedule10:06 - 10 Janar, 2021

schedule 10:06 - 10 Janar, 2021

 Si pasojë e rrëshqitjes së dherave aksi Qukës-Përrenjas është bllokuar. Mësohet se për pasojë radhë të gjata makinash janë krijuar në në Pishkash.

Automjetet qarkullojnë nga Qukësi,Karkaveci,Katjeli. Mësohet po ashtu, se radhët janë të shtrira rreth 5 km në dy krahët.

Si pasojë e bllokimit, automjetet janë detyruar që të kthehen dhe kalojnë në një degëzim tjetër. /abcnews.al/