Roma, Abraham: Dybala më ka borxh dy asistime

schedule08:35 - 16 Janar, 2023

schedule 08:35 - 16 Janar, 2023

Roma fitoi me rezultatin 2-0 mbrëmjen e djeshme ndaj Fiorentinës, dhe Abraham asistoi dy herë për Dybalan, ku argjentinasi shënoi dy gola.

“Jam i lumtur për Dybalan dhe që e ndihmova të shënonte dy gola, tani ai më ka borxh dy asistime. Ne kemi një harmoni të madhe. Ne kemi filluar të njihemi më mirë dhe ky pushim na ka ndihmuar, dhe ne jemi duke u rritur shumë.

Ne duhet të stërvitemi më shumë që të krijojmë më shumë raste për gola”, ka thënë Abraham për “DAZN”./ h.ll/abcnews.al