Roberto Carlos emëroi dy brazilianë që do të dëshironte të luante në ekipin kombëtar

schedule17:15 - 30 Shtator, 2022

schedule 17:15 - 30 Shtator, 2022

Në një intervistë për Football Daily, ish-lojtari i Real Madridit dhe Brazilit, Roberto Carlos, iu kërkua të përmendte dy lojtarë nga kombëtarja e sotme me të cilët do të dëshironte të luante, shkruan abcnews.al.

“Do të zgjidhja Fredin dhe Casemiron: ata do të më mbulonin sepse luaj më shumë futboll sulmues”.

Casemiro dhe Fred shkojnë shumë mirë te Manchester United, duke qenë bashkëlojtarë të vjetër në kombëtaren braziliane.

Interesante, dyshja kanë bërë vetëm një start për United deri më tani, kundër Real Sociedad në Ligën e Evropës, i cili përfundoi me humbje 1-0. /G.D abcnews.al/