Rita Ora feston ditëlindjen, e ëma bën dedikimin e veçantë: Je shembull për të gjithë vajzat e reja

schedule11:00 - 26 Nëntor, 2020

schedule 11:00 - 26 Nëntor, 2020

Rita Ora feston ditën e sotme 30-vjetorin e lindjes. E ëma e saj, Vera ka bërë një dedikim të ëmbël për artisten, ku dhe ka publikuar një fotografi nga fëmijëria. Në Instagram, Vera shkruan se Rita është një shembull për të gjitha vajzat e reja për të realizuar ëndrrat e tyre.

Nëna kur u transferua në Mbretërinë e Bashkuar nuk kishte asgjë, nuk mund të fliste gjuhë, kisha vetëm familjen time, kualifikimet si doktoreshë dhe pa punë. Pavarësisht çdo lufte në të cilën jeta na hodhi, ne e bëmë atë dhe ju vazhdoni të shkëlqeni.

Ti u bëre shembull, kështu për t’ju treguar vajzave të tjera të reja se mund t’i bëjnë realitet ëndrrat e tyre me shumë mund dhe përkushtim. Të dua dhe të uroj ditëlindjen Rita Pita. Urime ditëlindjen nana, krenaria jonë”, shkruan ajo. /abcnews.al