Rinovimet te Bayerni, Gnabry para Lewandowskit

schedule18:07 - 5 Tetor, 2021

schedule 18:07 - 5 Tetor, 2021

Sipas Sport1, bisedimet mes Bayern Munich dhe Serge Gnabry sa i përket rinovimit të kontratës kanë avancuar shumë.

Kontrata aktuale e Gnabry me “bavarezët” skadon në 2023, por gjermani pritet të nënshkruajë një kontratë të re sapo të kthehet nga grumbullimi me kombëtaren.

Duke i dhënë përparësi nënshkrimit me Gnabry, Robert Lewandowski do duhet të presë për rinovimin e tij që pritet të zgjasë marrëdhënien deri në vitin 2025. /abcnews.al