Rikthehet Abissnet Superiore, luhet në dy ditë, ja axhenda e javës 16-të

schedule16:00 - 5 Janar, 2022

schedule 16:00 - 5 Janar, 2022

Abissnet Superiore do të rikthehet të luajë pjesën e mbetur të sezonit më 15 dhe 16 janar.

Java e 16-të e kampionatit do të luhet në dy ditë, dhe sfida hapëse e këtij viti kalendarik do të jetë ajo mes Skendërbeut dhe Laçit, e cila do të luhet në Korçë në orën 13:45.

Vëmendja menjëherë do të përqendrohet tek sfida mes Kukësit dhe Dinamos, takim i cili do të luhet në orën 16:45 në stadiumin “Elbasan Arena”.

Ndërkohë ora 19:45 ka rezervuar derbin e Shqipërisë mes Tiranës edhe Vllaznisë, duel që do të luhet në stadiumin “Air Albania” në kryeqytet.

Me 16 janar janë rezervuar edhe dy takime të tjera të cilat do të luhen në të njëjtën orë, 13:45.

Në stadiumin “Arena Egnatia” do të luhet takimi Egnatia-Partizani dhe në stadiumin e qytetit të Kamzës do të zhvillohet dueli Kastrioti-Teuta.

Ja agjenda e plotë e javës 16-të:

15 janar 2022

13:45/ Skendërbeu-Laçi/ Stadiumi Skendërbeu

16:45/ Kukësi-Dinamo/ Stadiumi “Elbasan Arena”

19:45/ Tirana-Vllaznia/ Stadiumi “Air Albania”

16 janar 2022

13:45/ Egnatia-Partizani/ Stadiumi “Arena Egnatia”

13:45/ Kastrioti-Teuta/ Stadiumi “Kamza”

/f.a/abcnews.al