Riaktivizohet Durrësi, zgjerohet Tirana: Ku janë rastet e reja me koronavirus në Shqipëri

schedule15:59 - 30 Mars, 2020

schedule 15:59 - 30 Mars, 2020

Numri i të prekurve me koronavirus në Shqipëri ka arritur në 223 persona, ndërsa numri i të vdekurve ka arritur në 11.

Sipas të dhënave të sotme të ISHP, numri i të prekurve është rritur me tre të rinj në Tiranë duke e çuar totalin në 124 raste, ndërsa pas ditësh qetësi, duket se infeksioni është riaktivizuar në Durrës duke shënuar dy të rinj.

Numri total i të prekurve në Durrës ka shkaur në 14.

Po ashtu, janë shënuar nga dy raste të reja në Korçë dhe Shkodër, si edhe nga një rast në Fier dhe Tropojë.

 

Rastet e reja me koronavirus gjatë 24 orëvë të fundit
-3 raste Tirana
-2 raste Durrës
-2 raste Korçë
-1 rast Fier
-1 rast Tropojë
-2 raste Shkodër

Rastet totale me koronavirus sipas qyteteve në Shqipëri
– Tiranë 124 raste
– Durrës 14 raste
– Lushnje 4 raste
– Elbasan 5 raste
– Fier 23 raste
– Kavajë 4 raste
– Rrogozhinë 2 raste
– Korçë 14 raste
– Vlorë 5 raste
– Shkodër 7 raste
– Lezhë 5 raste
– Berat 1 rast
– Has 2 raste
– Krujë 5 raste
-Tropojë 4 raste
– Pukë 3 raste
– Mirditë 1 rast