Reja: Për Shqipërinë punoj edhe pa para, dua të qëndoj 10 vite këtu

schedule17:20 - 9 Dhjetor, 2019

schedule 17:20 - 9 Dhjetor, 2019

Trajnerët e përfaqësueseve të Shqipërisë kanë pasur një takim pune me Armand Dukën ditën e sotme. Interesi i madh është për Edoardo Rejën dhe të ardhmen e tij në krye të kombëtares kuqezi. Tani nuk ka më dilema dhe italiani konfirmon rinovimin në një prononcim për A2.

Është e vërtetë që takimi ka të bëjë me rinovimin, por ne nuk kemi nevojë për letra. Kemi folur më përpara dhe akordi është gjetur prej kohësh. Sot jam së bashku me bashkëpunëtorët e mi për të folur me presidentin dhe për të dëgjuar nëse ai është i kënaqur nga ne apo jo. Duka do të bëjë më të mirën dhe ka një plan konkret, me të cilin jam dakord, pasi kemi biseduar rreth këtij projekti të ardhshëm. Shpresoj të jemi në lartësinë e duhur.

Unë punoj edhe pa pagesë. Pa u paguar! Është një projekt afatgjatë, mua do të më pëlqente të qëndroja sa më gjatë, por nuk i dihet. Nuk jam më i ri. Nëse jam mirë si tani, vazhdojmë edhe 10 vjet së bashkë. Fillimisht duhet të programojmë dhe më pas të shohim rezultatet dhe si do të luajë skuadra. Ka mjaft punë për t’u bërë.

Më intereson projekti dhe stimujt janë të duhurit, ashtu si edhe lidhja me këtë vend, mbi të gjitha në këtë moment vështirësie për Shqipërinë e veçanërisht për Durrësin. Gjithmonë, duhet të vendosen objektiva, kombëtarja duhet t’i ketë. Tani do të nisim vëzhgimet në të gjithë Europën dhe të përqendrohemi edhe te nivelet e të rinjve, për të hedhur bazat që Kombëtarja të ketë gjithmonë lojtarët më të mirë. Në këtë mënyrë arrin rezultate të larta dhe besueshmëri“, thekson 74-vjeçari.

Një koment të shkurtër jep edhe Duka, kreu i futbollit shqiptar. Presidenti i FSHF-së thekson se palët janë mbledhur për realizimin e një projekti të përbashkët dhe nuk ka asnjë problem në lidhje me rinovimin e Rejës.

Bashkë me të gjithë stafin jemi duke bërë një projekt për të ardhmen. Më pas, do të bëjmë një marrëveshje të përbashkët me të gjithë. Parimisht nuk është se kemi ndonjë pikë që na ndan“, deklaron Armanad Duka. /abcnews.al