“Reali klubi që duam të imitojmë, i admiroj. Janë mbretërit e Champions”

11:43 | 24/02/202011:430

Real Madrid-Manchester City është përballja më e fortë e raundit të 1/8 në Champions League. Ndeshja e parë zhvillohet në “Santiago Bernabeu” të mërkurën (21:00) dhe Pep Guardiola ka folur në lidhje me këtë sfidë.

Kam një admirim të jashtëzakonshëm për Real Madrid. Lojtarët e tyre kanë luajtur shumë herë në finalen e Champions League dhe nuk ia kam idenë se nga sa herë e kanë fituar trofeun e madh secili prej tyre.

Ky është një test real midis mbretërve të këtij kompeticioni dhe një skuadre që nuk është mësuar me këto lloj ndeshjesh. Gjithsesi, ne do të tregojmë personalitetin tonë. Lojtarët, unë dhe klubi duam të luftojmë deri në fund për fitimin e Champions League. Reali është klubi që duam të imitojmë. Është emocionuese të luash në këtë kompeticion.

Do të shkojmë në Spanjë dhe do të përpiqemi të luajmë futbollin tonë në një nga stadiumet më të mëdha, të këndshëm dhe prestigjioz. Do tentojmë të bëjmë më të mirën tonë kundër një skuadre që e ka fituar 13 herë Champions League“, përfundon trajneri i “Cityzens”. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono