Real Madrid hedh sytë nga dy super yjet e Serie A

schedule15:19 - 10 Nëntor, 2022

schedule 15:19 - 10 Nëntor, 2022

Real Madrid prej disa kohësh ka zhvendosur vëmendjen të paktën disa lojtarë të jashtëzakonshëm që luajnë në skuadrat më të mira të Serie A.

Për këtë është e sigurt gazeta “Sport”, sipas të cilës Carlo Ancelotti ka paraqitur një listë të lojtarëve shumë të dëshiruar për të ardhmen në ekipin e tij.

Dy emrat në krye të listës janë ata të nigerianit të Napolit, Victor Osimhen dhe portugezit të Milanit, Rafael Leao. Osimhen mund të jetë alternativë e Benzema. Leao preferohet për ta rrjeshtuar me Vinicius Jr për të ndihmuar Osimhen.

Portugezi në fakt është në proces e sipër për të rinovuar kontratën e tij me Milanin, por ende asgjë nuk ka dalur në dritë./ h.ll/abcnews.al