Real Madrid është i bindur se Mbappe do të transferohet tek ata

schedule12:49 - 4 Dhjetor, 2021

schedule 12:49 - 4 Dhjetor, 2021

Me 28 ditë për të kaluar derisa Kylian Mbappé të hyjë në gjashtë muajt e fundit të kontratës së tij me PSG, në të cilën pikë ai mund të bëjë një parakontrate me Real Madridin, ka një atmosferë sigurie absolute në Bernabéu. Madridi është i sigurt se e ka në çantë sulmuesin e Francës.

Vendosmëria e Mbappe për t’iu bashkuar Real Madridit është vendimtare

Ndjekja e Mbappe nga Madridi ka qenë një punë për gati një vit e gjysmë tani.

“Kylian e ka kokën mirë dhe kjo është arsyeja pse ai u përpoq të largohej nga PSG verën e kaluar, në mënyrë që ata të mund të paguanin një tarifë të mirë për të”, thotë një burim i klubit.

 Mbappe nuk do të rinovojë kontratën e tij me PSG

Nëse Al-Khelaifi të mund ta bindte Mbappe-n të rinovonte kontratën e tij në Parc des Princes, sulmuesi tashmë do ta kishte vënë stilolapsin në letër. Megjithatë, zemra e tij është e lidhur me kryeqytetin spanjoll dhe Real Madridi e di këtë.

Ai është i vetëdijshëm se prioriteti kryesor i PSG-së verën e kaluar, në dëm të tij, ishte të merrte Messin në Paris dhe të ndihmonte argjentinasin të merrte Topin e Artë të shtatë.

Ancelotti i emocionuar nga perspektiva e treshes së parë Mbappé-Benzema-Vinícius

Ancelotti e di se klubi e ka bërë punën e tij në përsosmëri kur bëhet fjalë për Mbappé. Një linjë sulmuese e Mbappé, Karim Benzema dhe Vinícius Júnior me siguri do të rrëmbejë shumë tituj.

Vinícius duket i sigurt se do të mbetet në të majtë, me Ancelottin i bindur se braziliani është lojtari më i mirë në botë në atë pozicion për momentin. Mbappé, i cili këtë sezon ka 16 gola dhe 16 asistime në 25 ndeshje, është gati të luaj për Realin/h.ll/abcnews.al