Reagon ish-lojtari i parizienëve: Benzema flet kështu sepse nuk ka parë ndeshjet e PSG-së

schedule16:00 - 25 Janar, 2022

schedule 16:00 - 25 Janar, 2022

Rothen, ish-lojtari i PSG-së dhe bashkëpunëtor i RMC, i është përgjigjur mbrojtjes së Messit që Benzema i bëri disa ditë më parë.

Të dielën e kaluar, Karim Benzema, i katërti në çmimin e Topit të Artë, mbrojti publikisht Leo Messin nga kritikat që ai ka marrë muajt e fundit për performancën e tij në PSG.

Në një intervistë për “Telefoot”, sulmuesi i Real Madridit siguroi se ata që kritikojnë yllin argjentinas nuk e njohin futbollin, fjalë që nuk i kanë  pëlqyer Rothen, i cili i është përgjigjur bashkatdhetarit të tij në programin e tij RMC Sport.

“Kur ai flet kështu, është sepse ai nuk i ka parë ndeshjet e PSG-së, nuk është e mundur. Sepse nëse do t’i bënte, do të ishte të paktën pak kritik. Po, në të vërtetë, ky nuk është Messi që ne njohim që erdhi në PSG. Prandaj kritikat janë kaq konstruktive, nuk janë gjithmonë negative. Për të mos thënë që Messi nuk është në maksimumin e tij, ne jemi dikush që nuk dimë asgjë nga futbolli, më vjen keq”, theksoi Rothen në përgjigjen e Benzemas. .

Vetë Rothen më vonë shtoi për RMC Sport një përgjigje edhe më të fortë kundër Benzema-s, të cilit i tha se po vinte në dyshim opinionet e futbollit të të tjerëve: “Unë nuk e kam të injektuar shkencën. Por ndjehem i akuzuar nga Benzema se nuk di asgjë . Për futbollin, kur ke 16-17 vite karrierë në nivelin më të lartë, që kë luajtur futboll që në moshën 5 vjec, që në fund të karrierës sime jam bërë këshilltar sepse e dua futbollin dhe është pasioni im. … Na vjen keq Karim”, ka deklaruar ish-futbollisti i PSG-së. /f.a/abcnews.al