Reagimi modest i Salah ndaj pozicionit të tij në renditjen e “Topit të Artë”

schedule14:05 - 2 Dhjetor, 2021

schedule 14:05 - 2 Dhjetor, 2021

Salah është ende në formë të pabesueshme. Të mërkurën mbrëma ai përsëri shënoi një dopietë në fitoren e Liverpoolit kundër Evertonit (1-4) dhe kështu tashmë ka 13 gola dhe 8 asistime në 14 ndeshje këtë sezon. Megjithatë, këto shifra nuk pasqyrohen në renditjen e Topit të Artë , në të cilën ai ishte i shtati.

I pyetur për këtë, egjiptiani, i përulur si gjithmonë, u shpreh: “ Nuk komentoj . Nuk kam asnjë koment për të”, tha ai me buzëqeshje për Amazon Prime , duke shmangur çdo polemikë.

Në derbin e mëparshëm të Merseyside , i pyetur për këtë, Jürgen Klopp tregoi keqkuptimin e tij për pozicionin e Salah . “Isha i befasuar nga pozicioni i tij. Duhet të ishte më lart”,  ka thënë gjermani. /abcnews.al