Rama: Vetingu në Polici do largojë të gjithë të korruptuarit

schedule12:44 - 13 Janar, 2018

schedule 12:44 - 13 Janar, 2018

Në fjalën e tij në 105 vjetorin e kruijimit të Policisë s ë Shtetit kryeministri Edi Rama theksoi se procesi i vetingut të policisë do të bëjë të mundur të largimin e të gjithë drejtruesve të korruptuar të policisë.

“Brenda 100 ditëve të para të këtij mandati ne kemi përfunduar ehd ehartimin e bazës ligjore dhe konsultimin publik dhe vetingun e policisë sshë shtetit është një proces që do të nisë së shpejti. Krimi nuk mund të luftohet me prokurorë dhe gjykatës të korruptuar dhe as drejtorë e shefa komisariatesh të korruptuar një process I tillë do bëjë të munduar kargimin e të gjithë drejtuesve të përfshirë në kriminale dhe burime pasurish të pajustifikuara pasurish dhe garancaia që në fund të mandatit do t’i themi shqiptarëve që kjo është policia e Shqipërisë/abcnews.al