Rama publikon videon: Prezantohet plani i rindërtimit të Fushë-Krujës

schedule15:55 - 29 Prill, 2020

schedule 15:55 - 29 Prill, 2020

Kryeministri Edi Rama ka bërë sot publik planin për transformimin e Fushë-Krujës nga programi i rindërtimin. Rama ka zhvilluar sot një bisedë online me Ministren e Kulturës, Elva Margariti, Minsitrin e Ridnërtimit, Arben Ahmetaj dhe kreun e Bashkisë Krujë, Artur Bushi.

Ministrja e Kulturës, Elva Margariti, sqaroi se në këtë projekt do të ketë banesa personale, por shumë të tjerë do të strehohen edhe në pallat.

Statusi

 #TiNukDoJeshKurrëVetëm

RINDËRTOJMË 🤝 BASHKË

🟢 PLANI I RINDËRTIMIT TË FUSHË – KRUJËS PAS DËMTIMIT NGA TËRMETI I 26 NËNTORIT.