Rama: Prurje të jashtëzakonshme turistësh, shifra jashtë çdo parashikimi

schedule08:20 - 10 Gusht, 2022

schedule 08:20 - 10 Gusht, 2022

Për kryeministrin Edi Rama, ky sezon turistik po shënon shifra hyrjesh të vizitorëve të huaj jashtë çdo parashikimi.

I pari i qeverisë thotë se ditët e fundit në portin e Durrësit ka pasur prurje të jashtëzakonshme, ndërsa ka postuar edhe disa foto ku shihet fluksi i makinave dhe njerëzve që dalin nga tragetet.

Postimi nga kryeministri Edi Rama:

“MIRËMËNGJES 😊

dhe me prurjet e jashtëzakonshme të këtyre ditëve në Portin e Durrësit, në një sezon turistik që po shënon shifra hyrjesh të vizitorëve të huaj, jashtë çdo parashikimi, ju uroj një ditë të mbarë🙏” shkruan Rama.

/abcnews.al/