Rama në Presidencë, takim informal me Bajram Begajn

schedule11:14 - 3 Tetor, 2022

schedule 11:14 - 3 Tetor, 2022

Kryeministri Edi Rama ka shkuar paraditen e së hënës në presidencë. Gazetarja Erneta Shevroja mëson se bëhet fjalë për një takim informal mes kreut të shtetit Bajram Begaj dhe kreut të qeverisë Rama.

Jashtë ambienteve të presidencës shihet i parkuar automjeti i kryeministrit. Nuk dihet ende se për çfarë kanë diskutuar Rama dhe Begaj në takimin e tyre.

Ky është takimi i parë që kreu i qeverisë bën me Presidentin Bajram Begaj që pasi ky i fundit mori detyrën në krye të shtetit shqiptar. /abcnews.al/