Rama ndjek nga afër procesin në “Air Albania Stadium”, Bino: Mund të vaksinojmë 600 persona në ditë

schedule10:58 - 12 Janar, 2021

schedule 10:58 - 12 Janar, 2021

Kryeministri Rama ditën e sotme ka ndjekur nga afër procesin e vaksinimit kundër Covid-19, i shoqëruar edhe nga ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu.

Gjatë bisedës me personelin mjekësor, një nga pjesëtaret e stafit bëri me dije se vaksina e Covid duhet të qëndrojë në temperature -18 gradë celsius.

Ministrja e shëndetësisë tha se ditën e sotme janë planifikuar të vaksinohen 60 mjekë, infermierë dhe epidemiologë.

Ndërkohë shefja epidemiologjisë Silva Bino tha se asnjë dozë nuk është e humbur dhe se organizimi është bërë në mënyrë të tillë që çdo person të vaksinohet në kohën e duhur, ndërsa theksoi se brenda ditës mund të vaksinohen brenda ditës.

/abcnews.al/