Qytetarët në Shijak i bindet urdhërit qëndrojnë në shtëpi, durrsakët dalin rrugëve

schedule13:44 - 18 Mars, 2020

schedule 13:44 - 18 Mars, 2020

Shijaku është një ndër qytetet më të bindur ndaj urdhërave të qeverisë për të qëndruar të izoluar në mënyrë që të jenë sa më të mbrojtur ndaj përhapjes së koronavirusit.

Gazetari Leonidha Musaj raporton për ABC News se në Shijak ka vënë re se qytetarët janë të bindur dhe nuk kanë dalë jashtë shtëpive.

Ndërkohë në lidhje me qytetarët e Durrësit ai është shpehur se qytetarët kanë dalë nëpër rrugë si një ditë normale. Gjithahstu gazetari i abcnews.al ka theksuar se këtë të mërkurë dhe postoblloqet e policisë kanë qenë të reduktuar. /abcnews.al