Pushohet nga puna piloti britanik, konsumoi kokainë para fluturimit

schedule11:30 - 27 Shtator, 2023

schedule 11:30 - 27 Shtator, 2023

Një pilot i British Airways konsumoi kokainë nga gjoksi i një gruaje topless ndërsa po festonte në një klub në Afrikën e Jugut, disa orë para fluturimit të tij të planifikuar për në Londër.

Mike Beaton, baba i martuar i një fëmije, kishte një ditë pushimi në Johannesburg përpara fluturimit të planifikuar në Londër katër javë më parë. Sipas një raporti të Sun, ai e kaloi natën e tij me gra duke pirë alkool dhe duke konsumuar drogë.

Beaton u pezullua dhe u kthye në shtëpi të nesërmen, Në aeroport ai iu nënshtrua një testi droge, në të cilin rezultoi pozitiv dhe më pas u pushua nga puna. .Sipas The Sun, incidenti është cilësuar një tronditje për kompaninë ajrore.

/abcnews.al