“Pusho ti, do flas unë”, Bardhi replika me Spiropalin: Ta them unë kush është në garë

schedule11:26 - 23 Qershor, 2022

schedule 11:26 - 23 Qershor, 2022

Deputeti Gazment Bardhi ka replikuar me ministren Elisa Spiropali, pasi kjo i përmendi emrin teksa bënte interpelancën që kryeministri Edi Rama i kishte deleguar.

Lexo edhe: “Mos qesh Gaz”, Spiropali përplaset me Bardhin: Je në garë të ethshme me Joridën

“Zonja kryetare, ministrja Spiropali më përmendi më shumë se 10 herë duke m’u drejtuar në mënyrë të pahijshme. Kam të drejtën e replikës dhe po e shfrytëzoj.

Pusho ti zonjë, do flas unë tani se e kam unë radhën. Ta them unë kush është në garë. Tek të dëgjoja m’u kujtua fjalimi yt kur kërkohej komisioni hetimor për inceneratiorët. Shpallët shenjtorë pronarët e inceneratorëve dhe thatë se do pastronin Shqipërinë, ata sot janë në kërkim. Ky kuvend kishte “madam 5 milionë euro”, tani ka “madam 5.5 milionë euro”. Në garë nuk jam unë, por ti me Olta Xhaçkën”, tha Bardhi. /abcnews.al