Punonjësi pozitiv me koronavirus, mbyllet ambasada shqiptare në Athinë

schedule09:00 - 16 Shtator, 2020

schedule 09:00 - 16 Shtator, 2020

Ambasada shqiptare në Athinë është mbyllur pasi një punonjës ka rezultuar pozitiv me koronavirus.

Burime për abcnews.al bëjnë me dije se ai kishte shfaqur shenja prej disa ditësh dhe pasi i është nënshtruar testit për Covid-19 ka rezultuar pozitiv.

Stafi i ambasadës do t’i nënshtrohet testit, ndërsa ditën e sotme ambientet e saj do të dezinfektohen./m.v. abcnews.al