PSG dorëzohet për Cavanin, kërkon ta zëvendësojë me sulmuesin e Juves
Edinson Cavani

20:49 | 21/01/202020:490

Largimi i Edinson Cavanit nga PSG është çështje kohe. Sulmuesi i njohur është në vitin e fundit të kontratës dhe po insiston për t’u larguar menjëherë. Atletico Madrid dhe disa klube të Premier League janë gati të paguajnë për shërbimet e “El Matador”, teksa francezët duhet të heqin dorë nga pretendimi 30 milion eurosh.

PSG po kërkon një zëvendësues të 32-vjeçarit dhe ka hedhur sytë nga Serie A. L’Equipe raporton se objektiv i kampionëve të Francës është Gonzalo Higuain. 32-vjeçari argjentinas po paraqitet mirë me ekipin e Sarrit dhe këtë sezon ka shënuar 7 gola.

Pipitës i duhet të luftojë për një post titullari, teksa PSG do të paraqesë në ditët e ardhshme një ofertë në drejtim të tij. Vështirë që “Zonja e Vjetër” të heqë dorë nga shërbimet e tij në mes të sezonit, por PSG do provojë ta transferojë në kryeqytetin francez. /abcnews.al

 

Higuain dhe Dybala, duke festuar një gol të Juventusit

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono