PSG dëshiron Pau Torres nëse Rüdiger dështon

schedule16:20 - 24 Tetor, 2021

schedule 16:20 - 24 Tetor, 2021

Antonio Rüdiger vazhdon të jetë objektivi i madh i PSG-së për të përforcuar mbrojtjen dhe pikërisht gjermani ka vendosur të mos rinovojë kontratën. Tani për tani Real Madrid është vendi më i mirë për të marrë përsipër qendërmbrojtësin dhe nga Parisi ata menaxhojnë një plan B nëse më në fund nënshkrimi i Rüdiger nuk realizohet.

Sipas TodoFichajes, Pau Torres është futur në axhendën e klubit francez. Spanjolli është një nga opsionet që pëlqen më shumë Mauricio Pochettino, i cili do të ishte mbështetësi kryesor i ardhjes së tij.

Torres ishte afër largimit nga Villarreal verën e kaluar, por më në fund refuzoi ofertën e Tottenham për të bërë gati valixhet. Mbrojtësi preferoi të qëndronte për të luajtur Champions League me klubin e jetës së tij, por në fund të sezonit ai mund të konsideronte një ndryshim.

Nga ana tjetër, Villarreali e di se nuk do të mund ta ketë futbollistin e tyre për shumë kohë dhe do ta konsideronte të mirë një propozim afër 50 milionë euro. /abcnews.al