PSG apo Real Madrid? Mbappe: E kam vendosur ku do të luaj në të ardhmen

schedule11:00 - 16 Maj, 2022

schedule 11:00 - 16 Maj, 2022

Kylian Mbappe nuk e ka zbuluar ende të ardhmen e tij, por ka siguruar se vendimin e ka marrë. Te Real Madrid janë optimistë dhe besojnë se kampioni i botës do të jetë i tyri. Gjithsesi pa u bërë zyrtare, askush nuk mund të festojë.

“Nuk mund të flas për të ardhmen time, por do ta mësoni shumë shpejt… Është pothuajse e vendosur. Ky nuk është momenti i duhur, por po, po, vendimi është pothuajse i marrë.

Zyrtarisht do ta publikoj vendimin për të ardhmen përpara se të bashkohem me kombëtaren e Francës në qershor.

Ne duhet të respektojmë të gjitha palët e përfshira. Ka mbaruar, kanë mbetur vetëm pak detaje, por tani ka mbaruar”, është shprehur Mbappe. / abcnews.al