Pse nuk luajti Arthur titullar? Andrea Pirlo e gjen “justifikimin”

schedule18:59 - 28 Shtator, 2020

schedule 18:59 - 28 Shtator, 2020

Trajneri i Juventusit, Andrea Pirlo, ka sqaruar pse mesfushori i ardhur nga Barcelona, Arthur Melo, nuk luajti titullar në sfidën ndaj Romës, që u mbyll e barabartë 2-2 (dopietë Veretout, dopietë Ronaldo).

“Arthur vjen nga një mungesë aktiviteti prej 6 muajsh, nuk luajti në Barcelonë për shkak të problemeve me klubin. Arritja në një kampionat tjetër, në një klub tjetër me stërvitje të ndryshme bën që të duhet kohë.

Është i ri, po punon çdo ditë për t’u përmirësuar dhe sigurisht që do ta shohim atë në fushë gjatë kampionatit”, u shpreh Pirlo për mesfushorin brazilian./abcnews.al