Pse Juventusi nuk e shkarkon Allegrin?

schedule21:28 - 28 Shtator, 2022

schedule 21:28 - 28 Shtator, 2022

Në fillim të sezonit, Juventusi zhgënjen tifozët e tij. Në kampionat skuadra deri më tani zë vetëm vendin e tetë, ndërsa në Champions League humbën të dyja ndeshjet e kaluara të fazës së grupeve.

Massimiliano Allegri është nën presion, por klubi torinez nuk ka në plan të shkarkojë trajnerin. Arsyeja janë financat. Shkarkimi i Allegrit do t’i kushtojë shtrenjtë “zonjës së vjetër”,  shkruajnë mediat rreth 25 milionë euro. Deri më sot, klubi nuk mund të përballojë shpenzime të tilla për të prishur kontratën. Në fund të fundit, do të duhet të paguani jo vetëm Allegrin, por edhe trajnerin e ri, shkruan abcnews.al.

Në të njëjtën kohë, në shtyp u shfaqën thashetheme që lidhnin Juventusin me Thomas Tuchel dhe Antonio Conte. Gjithashtu u raportua se skuadrën mund ta pranojë edhe Paolo Montero, i cili tashmë është me kontratë, duke punuar me të rinjtë e “zonjës së vjetër”. /G.D abcnews.al/