Provokacija, 12 Shtator 2018

schedule16:11 - 12 Shtator, 2018

schedule 16:11 - 12 Shtator, 2018

Në emisionin “Provokacija” ishin të ftuar:

Artan Fuga. Akademiku dhe “kundërshtari” i Mustafa Nanos ishte i ftuari i parë i këtij sezoni të ri të emisionit. Fuga dhe Nano disktuan për disa çështje që edhe më parë kanë replikuar me njëri-tjetrin.

Arbër Zaimi. Aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje foli në “Provokacija” për çështjen më të diskutuar në Kosovë kohët e fundit, atë të shkëmbimit të territorit me Serbinë. Zaimi theksoi në studio se Aleksandër Vuçiç nuk është proserb, por antishqiptar.

Mentor Kikia, i cili foli rreth aktualitetit më të fundit politik dhe social, çfarë e ka bërë gazetarin që të bëjë shkrime ndaj situatës./abcnews.al