Protesta/ Ambasadori britanik: Nuk është zgjidhja

schedule16:49 - 1 Prill, 2018

schedule 16:49 - 1 Prill, 2018

Thuajse 24 orë më vonë dhe vetëm 2 orë pas komunikimit me media të kryeministrit Rama lidhur me protestën e një dite më parë në Rrugën e Kombit, Duncan Norman, ambasadori britanik në Tiranë ka shpërndarë një statusnë rrjetin social Twitter ku shprehet thellësisht i mërzitur nga dëmtimet e shkaktuara dje gjatë incidentit në autostradën e Kuksit.

“Dhuna nuk është kurrë zgjidhja”, thekson ambasadori./abcnews.al