Prokurorja Arta Marku priti ish-prokuroren Speciale të Kroacisë Laptos

schedule18:50 - 7 Shkurt, 2019

schedule 18:50 - 7 Shkurt, 2019

Prokurorja e Përgjithshme znj.Arta Marku priti sot ish-prokuroren Speciale të Kroacisë znj.Tamara Laptos.

Bisedimet u zhvilluan për rëndësinë që ka përzgjedhja e prokurorëve që do jenë pjesë e SPAK-ut, si prokurorë me cilësi të larta morale dhe profesionale.

U bisedua gjithashtu për rëndësinë e bashkëpunimit në këtë periudhë kalimtare deri në krjimin e SPAK-ut, duke theksuar se për të luftuar krimin nuk mund të presim. /abcnews.al