Princi Harry flet për dhimbjen dhe vuajtjet e Kate pas martesës me William

schedule15:58 - 5 Dhjetor, 2022

schedule 15:58 - 5 Dhjetor, 2022

Traileri i ri emocionues për dokumentarin e shumëpritur të Netflix ‘Harry & Meghan’ po bën xhiron e botës. Duka i Sussex foli edhe për “dhimbjen” që Princesha e Uellsit duhet të ketë ndjerë kur u martua me vëllain e tij Princin William në prill 2011.

Të hënën, Netflix publikoi trailerin e ri që hedh pak më shumë dritë mbi serinë e dokumentarëve “Harry & Meghan” që do të shohim më 8 dhjetor. Në videon e re, Princi Harry mund të dëgjohet duke thënë: “Është shumë e vështirë për ne të kthehemi dhe të pyesim, ‘çfarë dreqin ndodhi?” Ka një hierarki në familje siç e dini. Ka histori që rrjedhin dhe histori që krijohen. Është një lojë e pistë.’

Duke iu referuar grave që u martuan në familjen mbretërore britanike, Princi Harry tha: “Dhimbja dhe vuajtja e grave që martohen në këtë institucion, duket shumë. Isha i tmerruar. Nuk doja që historia të përsëritej. Askush nuk e di të gjithë të vërtetën, vetëm ne.’

Ndërsa Princi Harry po i referohej këtyre grave, traileri shfaqi pamjet e Princeshës Diana dhe Princeshës Kate duke u ndjekur nga paparacët./abcnews.al