Princi Harry dhe Megan Markle hapin dyert e shtëpisë për serialin e Netflix

schedule08:37 - 20 Maj, 2022

schedule 08:37 - 20 Maj, 2022

Dyert e rezidencës së tyre luksoze, me vlerë 17 milionë euro, në Montecito janë hapur në ekipin e Netflix nga Princi Harry dhe Megan Markle, për të xhiruar një seri dokumentarësh, sipas Page Six. Duka dhe Dukesha e Sussex thuhet se po filmojnë momente të jetës së tyre të përditshme në Netflix, si pjesë e një marrëveshje ari prej 100 milionë dollarësh me platformën amerikane. Nuk dihet ende se çfarë do të bëjë ai pas largimit nga posti.

Megan Markle – Princi Harry: A do regjistrojnë momente të jetës së tyre të përditshme?

Nëse informacioni është i vërtetë, është e qartë se seriali i ri i dokumentarëve të Netflix për jetën e Harry-t dhe Megan-it ka shkaktuar shqetësim të madh në pallat. Në vazhdën e udhëtimit të Megan dhe Harry në Mbretërinë e Bashkuar për Jubileun Platinum të Mbretëreshës Elizabeth për të plotësuar 70 vjet në fronin britanik, monarku me gjelbërim të përhershëm thuhet se ka ndaluar ekuipazhet televizive të Netflix të hyjnë në pallatet. Sipas të njëjtit raport, Megan dhe Harry nuk do të shfaqen në ballkonin e Buckingham, së bashku me pjesën tjetër të familjes mbretërore britanike, pavarësisht kthimit të tyre në Mbretërinë e Bashkuar. Ekuipazhet e Netflix, nga ana tjetër, ndjekin gjurmët e tyre në udhëtimet e tyre, si në Nju Jork dhe Hagë për Lojërat Invictus prillin e kaluar./abcnews.al