Princ Harry ka dashur të heqë dorë nga roli mbretëror që 20 vjeç, por pse

schedule14:15 - 13 Maj, 2021

schedule 14:15 - 13 Maj, 2021

Princ Harry ka zbuluar se kishte menduar të largohej nga Familja Mbretërore që në të 20-at e tij. Duka i Sussex-it u shfaq në podcastin ‘Armchair Expert’, ku u shpreh se ndihej se nuk e donte “punën” e princit kur ishte më i ri.

HRH Princi Harry dhe HRH Princi William njoftojnë një koncert pop dhe shërbim përkujtimor që do të mbahet vitin e ardhshëm në Stadiumin Wembley për të shënuar 10 vjetorin e vdekjes së Diana, Princesha e Uellsit në 12 Dhjetor 2006 në Clarence House në Londër, Angli. (Foto nga Anwar Hussein Collection / ROTA / FilmMagic)

Harry përmendi përvojën e nënës së tij, Princeshës Diana, si arsye pse nuk donte pas kishte frikë se historia do të përsëritej. Harry dhe Meghan Markle u larguan nga rolet mbretërore vitin e kaluar për të filluar një jetë të re në SHBA me djalin, Archie.

Princat Harry (majtas) dhe William pas martesës së babait të tyre, Princit Charles, me gruan e tij të dytë, Camilla Parker Bowles, në Windsor Guildhall, Berkshire, 9 Prill 2005. (Foto nga Graham Wiltshire përmes Getty Images)

Duka ka thënë më parë se ndihej i bllokuar në familje por nuk do të ishte larguar pa Meghan. Por tani ka zbuluar se e kishte menduar ta bënte atë shumë kohë para se të takoheshin. “Në fillim të të 20-ave, thoja nuk e dua këtë punë. Nuk dua të jem këtu, nuk dua ta bëj këtë, shiko çfarë i bëri mamasë time.”, tha Harry.

PARIS - 20 TETOR: Princi William dhe Princi Harry pozojnë në partinë e Kupës Botërore O2 Angli në L'Etoile më 20 tetor 2007 në Paris, Francë. (Foto nga Jon Furniss / WireImage)

/abcnews.al