Preç Zogaj i kthehet pasionit të rinisë me 101 poezi dashurie

schedule15:29 - 3 Nëntor, 2017

schedule 15:29 - 3 Nëntor, 2017

Poeti Preç Zogaj, përmes një takimi të veçantë ka prezantuar 101 poezi dashurie të përmbledhura në vëllimin “ In LOVE”.

Ekzistencës së poezisë, poeti Preç Zogaj i jep një shjegim plot domethënës teksa prezanton përmbledhjen poetike “In Love”.
Ashtu siç ai di të jetë në vargje, delikat, dëshiron t’ia ruajë edhe dlirësinë.
Natasha Lako ia vë në dukje këtë element të rëndësishme të poezisë së mire.
Ndërkohë që Zija Çela, i cili e ka lexuar që herët dhe botuar në gazetën “Drita” e krahason me një shije të veçantë të pa hasur më parë.
Zogaj çmon parathënien e Gëzim Bashës si një njohës i mirë i letërsisë botërore.
Poezitë e dashurise së Preç Zogajt, në këtë përmbledhje janë sa të ndjera, delikate, por edhe me një shije pesimizmi, e cila të zhyt në mendime dhe pse jo të bën të reflektosh mbi të shenjtën dashuri./abcnews.al

 

https://youtu.be/6RLSUv7su9Y