Politika në Abcnews/ Kokëçarjet e reja të Ramës me të zgjedhurit e tij dhe rikthimi i paqes me opozitën

17:43 | 25/01/202017:430

Një video e kryebashkiakut socialist të Bulqizës, Lefter Alla duke konsumuar kokainë, prishi komoditetin publik të Kryeministrit Rama, pas një marrëveshje surprizë me Lulzim Bashën për të realizuar reformën zgjedhore. Ky denoncim i ri, provoi edhe një herë standardin e dyfishtë të Kryeministrit për rastet e të zgjedhurve të tij. Megjithatë viti politik ka nisur pa tensione e të gjithë aktorët relevantë duken të qetë.

Video e publikuar në Abcnews nga gazetari investigativ Artan Hoxha, e coi në 6 numrin e kryebashkiakëve socialistë, që po kthehen në kokëcarje për Edi Ramën. Pamjete një kamere sigurie shfaqin kryebashkiakun e Bulqizës Lefter Alla, teksa konsumon kokainë, krejt natyrshëm në një ambient public. Po javën politike që lamë pas, një tjetër kryebashkiak socialist, ai i Matit, u denoncua nga PD për shkelje të ligjit për dekriminalizimin. Heshtja e Ramës, e amplifikoi reagimin publik, duke bërë që Lulzim Basha të dilte të paktën përkohësisht nga shënjestra publike, për shkak të marrëveshjes surprizë me Ramën për reformën zgjedhore.

– Po çfarë ndodhi javën politike që lamë pas?

Përgjigjet i gjejmë në emisionin e plotë “Politika në Abcnews”, përgatitur nga Mimoza Koçiu

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono