Policia në aksion, sekuestron tre aparate për prodhimin e “Bitcoin”

schedule21:25 - 6 Janar, 2022

schedule 21:25 - 6 Janar, 2022

Policia e Kosovës ka sekuestruar tre aparate për prodhimin e kriptovalutave në Podujevë.

Siç njofton Policia sonte rreth orës 16:00 kanë gjetur tre aparate për prodhimin e kriptovalutave dhe i kanë sekuestruar ato.

Marrë parasyshë procedurat ligjore lidhur me këtë rast janë njoftuar zyrtarët përgjegjës të Doganës së Kosovës dhe në koordinim me ta do të ndërmerren veprimet e mëtejme, ka njoftuar Policia.

Njoftimi i plotë:

Sekuestrohen tre aparate për prodhimin e kriptovalutave

Me datë 06.01.2022 rreth orës 16:00, njësitet nga Stacioni Policor i Podujevës së bashku me Njësitin e Reagimit të Shpejtë, kanë mbështetur ekipe të KEDS në Fsh. Surkish ku janë gjetur dhe sekuestruar tre aparate për prodhimin e kriptovalutave.

Marrë parasyshë procedurat ligjore lidhur me këtë rast janë njoftuar zyrtarët përgjegjës të Doganës së Kosovës dhe në koordinim me ta do të ndërmerren veprimet e mëtejme./GazetaExpress