Policia “godet” lojërat e fatit, sekuestrohen 3 makineri, arrestohet pronari i lokalit

schedule12:24 - 28 Janar, 2023

schedule 12:24 - 28 Janar, 2023

Ditën e sotme policia ka “goditur” një tjetër rast të lojërave të fatit në Malësi të Madhe.

Gjatë operacionit janë sekuestruar 3 makineri të vendosura në një lokal në fshatin Goraj si dhe është arrestuar pronari i saj.

Bëhet fjalë për shtetasin XH.L 25 vjeç, i cili i kishte vendosur këto makineri në mënyrë të paligjshme.

I riu u arrestua për veprën penale “Organizimi i lotarive të palejuara” dhe “Vënia në dispozicion e lokaleve për lojëra të palejuara”.

Materialet i kaluan Prokurorisë për veprime të mëtejshme.

Njoftim policie

Malësi e Madhe/Goditet një rast i organizimit të lotarive të palejuara, në ambientet e një lokali.

Vihet në pranga pronari i lokalit.

Sekuestrohen 3 makineri për lojëra fati.

Nga specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Malësi e Madhe, në vijim të kontolleve për goditjen e veprimtarisë së paligjshme të lojërave të fatit, bazuar dhe në informacionet e siguruara nga inteligjenca informative se në një lokal zhvillohej veprimtaria e kundërligjshme e lojërave të fatit, menjëherë është organizuar puna dhe është ushtruar kontroll në lokalin e shtetasit Xh. L.

Gjatë kontrollit në lokal u gjetën dhe u sekuestruan 3 makineri që përdoreshin për të luajtur lojëra fati.

Në vijim të veprimeve u bë arrestimi në flagrancë i pronarit të lokalit, shtetasit Xh. L., 25 vjeç, banues në fshatin Goraj, Malësi e Madhe.

Materialet iu referuan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Shkodër, për veprat penale “Organizimi i lotarive të palejuara” dhe “Vënia në dispozicion e lokaleve për lojëra të palejuara”./abcnews.al/