“Pogba si Lampard, golat s’do të ndalen”, këshilla e radhës për Solskjaer

schedule16:59 - 17 Maj, 2020

schedule 16:59 - 17 Maj, 2020

Ole Gunnar Solskjaer, trajneri i Manchester United, është kritikuar shpeshherë sa i takon disa prej zgjedhjeve të tij taktike. Kritikat më të mëdha, strategu norvegjez i ka marrë për Paul Pogba, pasi nuk po arrin t’i gjejë pozicionin e duhur në mesfushë.

Ish-sulmuesi i United dhe golashënuesi më i mirë në historinë e klubit në Premier League, Wayne Rooney, ka dhënë këshillën e radhës për Solskjaer: “Mendoj se Paul Pogba duhet të luajë si Frank Lampard.

Gjithmonë kur luanim kundër tij, ishte nëj makth, pasi Frank vraponte gjithmonë drejt zonës, duke ardhur nga një pozicion i thellë. Pogba nuk duhet të luajë më përpara që të shënojë, atij duhet t’i jepet liria e duhur për të sulmuar zonën, sapo topi të kalojë në vijën anësore”, tha mes të tjerash Rooney./abcnews.al