Pochettino krahason Neymar dhe Mbappe

schedule08:44 - 1 Dhjetor, 2022

schedule 08:44 - 1 Dhjetor, 2022

Në fund të sezonit të kaluar, Maurio Pochettino pa aventurën e tij në Paris Saint-Germain të marrë fund.

Argjentinasi është zëvendësuar nga francezi Christophe Galtier. Por ai kishte kohë për të stërvitur Lionel Messin, ashtu si Kylian MbappE dhe Neymar. Në një intervistë për AS, ai i krahasoi ata.

Mbappe ka aftësi fizike për të vrapuar. Neymar është magjishëm, ky gëzim i duhet si brazilian për të shprehur të gjithë talentin e ti”, është shprehur ai për përditshmen spanjolle. /G.D abcnews.al/